stát, najíst se a vyrazit. Bývávalo. Corona nám vzala vítr z plachet. Kde jsou naše kavárenské dýchánky, aplaus ve stoje na koncertě Harryho Stylese, cesty do Palerma nebo testování nejlepšího Bun bo Nam Bo ve městě? Rok 2020 nás zpomalil. Večeře najednou mohou být mnohem delší, vychutnáváme si měkkost polštářů…

„Kláro, jak to s tebou letos prosimtě vypadá? Co by sis přála?“ Vrtá ti hlavou, co té ženě, kterou máš tak rád, letos pod stromeček dát? Ať už je to kámoška, máma nebo tvoje holka, máme pro tebe pár nápadem prorostlých tipů, které ti to ulehčí. Jo a jen tak pro pořádek, Obyčej je projektem dvou žen, takže se neboj, že tady vaříme jen tak z vody.

Je to paní květin?

PAK SE JÍ BUDE LÍBIT RUČNĚ DĚLANÝ STOLEK Z OŘECHU > https://obycej.cz/predmet/1448-orechovy-stolek

Oujé, ti muži. když už máte pocit, že jim rozumíte, přijdou Vánoce a vy zase přicházíte na to, že udělat mu radost je občas úkol hodný kvadratické rovnice po dvaceti letech venku z gymplu. Pojďte, my vám to usnadníme. Letošní Vánoce jsou přece online, jedním dvěma kliky je to doma. Jeho radost pak můžete vypočítat počtem jiskřiček štěstí v jeho očích. Tak dobrá, zpátky na zem. Pojďme si uvést těch několik tipů, co pro vašeho Pepiho máme na Obyčej.cz. Překvapte ho.

Kuchyně král?

Přeměňovat interiéry, to je maso. Je to pro nás jako medium stejk, který si labužnicky vychutnáváme sousto po soustu a mazlíme ho v pepřové omáčce (všem veganům sorry). A toto je první část rozkrojené pečínky, kterou startujeme seriál o přeměnách, co máme na svědomí. Začínáme zostra, z vlastních řad. Přečtěte si článek o tom, kterak Terka ze starého polozboru vykouzlila zámek splněných přání.

Terka:

Dům v Dolních Kounicích jsme si s manželem koupili v roce 2016 a v roce 2018 jsme se do něj stěhovali. Město Dolní Kounice jsme si vybrali pro jeho malebnost, je zde řada památek a rozhodně všem doporučuji ho navštívit. Při vyklízení domu jsme našli fotku původního domu z…

Kdo u vás vyhrává, když koukáte na kovbojky? No jasně, že Indiáni. Ti byli vždycky větší sympaťáci než špinaví kovbojové. Tak jim teď na jejich počest, a taky pro zabavení vašich dětí, vyrobíme týpí (nebo chcete-li teepee), které vám bude závidět kdejaká Rybana.

A víte, co je na tomto indiánském…

Navštívily jsme Kristýnu Bokovou a Zuzku Kolkovou v jejich krásné kavárně Divoké matky, jejíž interiér se jim právě podařilo zrenovovat. Nejen o ní, ale taky například o vztahu k ručně dělaným kouskům nebo o tom, jak to u nich doma vypadá, jsme si dlóóuze a hrozně pěkně popovídaly.

Jaký je příběh kavárny? Jak to vzniklo?
K: Se Zuzkou jsme zjistily, že máme podobnou představu o tom, že chceme mít nějaký místo, kam můžeme chodit s dětmi. Já jsem ještě tenkrát hodně jezdila s Formany a chtěla jsem mít nějakou věc, které se můžu věnovat, když jsem zrovna tady…

Máte doma dvě staré židle, které sotva stojí na nohou? Zapomeňte na sběrný dvůr, raději jim znova vdechněte život. Jak? Nemusíte být zrovna MacGyver, stačí mít jen chuť něco tvořit. Výroba lavičky není vůbec složitá, zvládnete to levou zadní (jako my holky z Obyčeje, mluvíme totiž z vlastní zkušenosti).

CO BUDETE POTŘEBOVAT

2 stejně vysoké židle 3 desky o délce 150 cm Pilku kmitavku Brusku nebo smirkový papír Nátěrovou barvu nebo speciální olej pro externí použití Metr, tužku, štětec, vruty, vrtačku (neboli aku šroubovák).

ROZŘÍZNOUT

Jakkoliv krvelačně to zní, musíte židle rozříznout, aby z každé zbyla jen zadní část — tedy opěrátko na…

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store